Nějaké základní informace o společnosti odkud se chystáme dítě adoptovat

6. listopadu 2007 v 14:13 |  Adopce dětí z Afriky...
Tak tady jsou informace z www.adopceafrika.cz odkud se pokusíme adoptovat africké dítě abyste věděli , co se s těmi penězi děje atd....

Cíl projektu
Jde o pomoc dětem, které se nacházejí v podmínkách úplné chudoby. Cílem je především zprostředkovat přístup ke vzdělání. Děti, jejichž rodiče nebo opatrovníci si nemohou dovolit hradit školné a výdaje spojené s výukou, nadále žijí se svojí rodinou v Africe, ale adoptivní rodič z Evropy což může být jednotlivec, skupina lidí, rodina, škola, organizace nebo firma mu hradí školné, všechny učební pomůcky a povinnou školní uniformu. Zasíláním finanční částky na tyto výdaje mu tak pomůže dosáhnout alespoň minima životních podmínek, jaké mají ostatní děti jinde ve světě. Peníze se neposílají rodině dítěte, ale přímo škole nebo keňským koordinátorům, kteří dětem nakoupí vše potřebné, zaplatí za něj školné, pokud chodí na privátní školu, a spolupracují s rodinou dítěte. "Adoptivní rodina" je pak pravidelně informována o tom, jak si dítě vede ve škole, mohou si vyměňovat fotografie, dopisovat si. Je možné i poslat dítěti menší dárek a v rámci možností ho případně i navštívit. Minimální období, na které je dítě možno adoptovat, je 12 měsíců.
Adopce afrických dětí projekt pomoci na dálku je mnohem víc než jen jednoduchá ekonomická výpomoc, neboť vytváří pouto solidarity, porozumění a vzájemné náklonnosti mezi různými národy a různými kulturami.

Pro dítě v Keni se jedná na celý rok o příspěvek 7 200 Kč , který je možno zaplatit jednorázově, půlročně, čtvrtletně nebo i v měsíčních splátkách (tedy 600 Kč nebo 800 Sk měsíčně).
Úplně přesně je celková roční částka použita takto:
5 000 Kč (70 %) obdrží přímo dané dítě v Keni
(kompletní školní uniforma, učebnice, školní pomůcky, školní poplatky a v některých oblastech, kde jsou kvalitní státní bezplatné školy, se hradí i zdravotní péče, jídlo nebo další potřebné věci, jako jsou matrace, deky, moskytiéry...).
900 Kč (12 %) příspěvek Humanistickému hnutí (financuje především organizační záležitosti všech projektů Kampaně lidské podpory, semináře pro koordinátory kampaně, částečně hradí cestovné hlavních koordinátorů Adopce afrických dětí a finančně náročnější projekty v Keni vybavení škol, sirotčinců, zdravotních center atd.).
1 300 Kč (18 %) náklady přímo spojené s realizací projektu Adopce afrických dětí v Evropě i v Keni (poštovné, bankovní poplatky, kancelářské potřeby a provoz kanceláře, webové stránky, platy dvou hlavních koordinátorek, náklady koordinátorů v Keni fotky, obálky, poštovné, cestovné...).

Termíny adopcí a nástupů do školy
Školní rok v Keni začíná v lednu a je rozdělen do tří vyučovacích období, mezi kterými jsou prázdniny. Adoptované dítě může nastoupit do školy vždy na začátku vyučovacího období tedy v lednu, květnu nebo září. Po ukončení tříměsíčního vyučovacího období škola vystaví vysvědčení, které adoptivní rodič potom dostane s dopisem od dítěte.
© adopceafrika.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SPAMY MAŽEME...