Medveděv...

3. března 2008 v 19:19 |  Prvák...
No...hledala jsem raději nějaký články o tom Medveděvovi na ZSV , protože Machek vypadal, že by tu zprávu ještě rád chvíli rozebíral ( a nejen s Davidy a Hankou...)
Tak kdo chce si to přečtěte , at pak můžete dělat chytrý :-D

Putin souhlasil, že se stane premiérem. Když Medveděv bude prezidentem...
Nový prezident Dmitrij Medvěděv povede zemi podle "Putinova plánu" a Putin bude jako premiér podporovat tento směr v exekutivě. Deník RBK daily je vůči této vizi poněkud skeptický. Podle listu žádný "tandem" nevzniká a zemi bude i nadále ovlivňovat především Vladimir Putin. "Konstrukci typu silný premiér - slabý prezident jsme už v Rusku měli," říká ředitel fondu Politika Vjačeslav Nikonov. "Vzpomeňme například vládu Jevgenije Primakova v době prezidentství Borise Jelcina. A nakonec - i Putin byl za Jelcinova prezidentství silným premiérem." Podobně smýšlí i deník Moskovskij Komsomolec, pokládá si totiž následující otázku: Když prezident Putin strávil tolik let tím, že budoval "vertikálu moci", proč by se najednou začal přiklánět k systému dvojvládí? Deník Gazeta přináší ještě jiný pohled na tuto událost. Podle nejmenovaného zdroje z Jednotného Ruska sleduje Putin tímto rozhodnutím dva cíle: první spočívá v tom, aby jeho "následník" na prezidentském křesle spolehlivě vyhrál volby. Ruský volič hlasující v březnu 2008 pro Medveděva bude automaticky hlasovat i pro Putina v Bílém domě. Druhý cíl spočívá v tom, že Putin chce do posledního dne před prezidentskými volbami zůstat výraznou postavou politické scény. Nejmenovaný zdroj listu je přesvědčen, že věrohodnost Putinova rozhodnutí stát se premiérem je minimální.
Komentář: V Rusku se podle očekávání stal prezidentem Dmitrij Medveděv
Vítězství D. Medveděva není pro nikoho žádným překvapením. Operaci "Nástupce" by byla mohla ohrozit snad jedině nízká účast voličů, ale vzhledem k tomu, že většina Rusů k volbám chodí, byť někdy pod určitým tlakem ze strany zaměstnavatelů, vzdělávacích institucí apod., vítězství putinovského kandidáta bylo vlastně předem jisté. Co však není zatím vůbec zřejmé, je budoucí role Vladimira Putina.
Po uzavření volebních místností bylo postaráno i o zábavu. Uskutečnil se totiž koncert pod názvem Volím Rusko (Я выбираю Россию), na kterém vystoupily hvězdy ruské estrády a skupiny Splin, Nočnyje snajpery, Bi-2, Čajf, Ljube, Moralnyj kodeks nebo Mašina Vremeni.
Volby v Rusku sledovala řada zahraničních pozorovatelů. Oficiálně se jich podle Interfaxu akreditovalo 235 a volby sledovali ve 40 regionech. Jako vedoucí delegace do Parlamentního shromáždění Rady Evropy byla do Moskvy vyslána i česká poslankyně Anna Čurdová.
Co se týká dalších kandidátů na prezidenta, dodejme, že je velká škoda, že se komunista Gennadij Zjuganov zúčastnil tohoto předem prohraného volebního klání, zvláště, když si už nejméně 4 roky stěžuje na neregulérnost voleb a kampaní, které volbám předcházejí. Celá nesmyslnost boje o ruské prezidentské křeslo by se byla ještě více obnažila, kdyby se ho byli účastnili například jen Medveděv a Žirinovskij a ostatní dva kandidáti by odstoupili. Od rituálu předání moci Borisem Jelcinem Vladimiru Putinovi je zřejmé, že moc se v Rusku nerozděluje volbami, nýbrž se předává. Na úrovni prezidentského úřadu to zatím platí stoprocentně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 garykiller garykiller | Web | 3. května 2008 v 23:19 | Reagovat

a co vietnamsky nazor? :-)

2 Multivitamin.cz Multivitamin.cz | 8. července 2008 v 19:02 | Reagovat

ten si hledej sám...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SPAMY MAŽEME...