Taháky...

3. března 2008 v 18:29 | Multivitamin.cz |  Prvák...
Našla sem jeden zajímavý článek o tahácích...
myslím,že je v něm mnoho užitečných rad :-)
Autorka je studentkou prvního ročníku Gymnázia Omská v Praze...
Používání taháků by se jí dalo nějak předejít, například prostým naučením se požadované látky - v takovém případě odhalení nehrozí, a tím pádem je to jedna z nejbezpečnějších možností. Bohužel je zároveň i nejméně uskutečnitelná a již v prvním ročníku střední školy vyvstává jasná otázka: Co když to prostě nezvládnu? Jak se mám stíhat naučit takové množství látky? V tomto případě nezbývá, než nasadit plán B - onen proklínaný tahák. Tato možnost s sebou také samozřejmě nese riziko odhalení. Proto jsem se v nedávné době zaměřila hlavně na to, jak toto riziko co nejlépe potlačit. Zde je pár mých závěrů:
Nejméně bezpečné taháky bývají jen tak vytisknuty malým písmem na papírku, nebo dokonce psané ručně. Tento typ zná úplně každý a úplně každý ho také používá. Podle mě připadají v úvahu pouze pokud máte neobyčejně slepého profesora a sedíte v poslední řadě, nebo když prostě není čas dát si práci s něčím důmyslnějším. Při troše šikovnosti je však i zde velká šance na úspěch. Někteří si tuto formu vylepšují např. tím, že tahák zastrčí do průhledné tužky. Bohužel jsem ještě nenašla takovou tužku, kam by se vešla všechna požadovaná látka.
Jednu dobu jsem používala jinak vylepšenou variantu výše zmíněného taháku, a to šifru. Muselo jít ale o něco jednoduššího, ideální byly runy, jenže ty ovládá málokdo. Zkoušela jsem i složitější systémy, ale k tomu bylo zase potřeba někam ukrýt klíč, což vyžadovalo zbytečně moc času a námahy. Navíc jsou někteří profesoři poněkud agresivní, když studenta přistihnou operovat při testu s šifrovací mřížkou. Z tohoto prostého důvodu je systém šifrových taháků notně neohrabaný a téměř nepoužitelný.
Na podobném principu funguje i tahák napsaný neviditelným perem. Podobné pero se prodává v papírnictví za 40,- Kč pod názvem Security UV pen společně s baterkou, pod jejímž světlem se text objeví. Je to v podstatě ideální nástroj pro taháky, pokud máte připravenou pohotovou výmluvu, proč si během testu svítíte modrým světýlkem po čistém papíře.
Podle mého názoru jeden z nejlepších taháků je tzv. "harmonika". Tu zná také téměř každý - text se napíše miniaturním písmem na pruh papíru poskládaný do harmoniky. Vznikne maličká knížečka, která se pohodlně vejde i za hodinky a s trochou šikovnosti a štěstí se dá použít i v první lavici.
Každý mi jistě dá za pravdu, že mezi nejvděčnější pomůcky při testu patří kalkulačka a chemická tabulka. Kromě penálu neznám místo, kam by se víc ukrývaly taháky. U tabulky se mi velice osvědčil způsob textu, vyrytého jemně kružítkem do povrchu. Při vhodném osvětlení je možné napsat za pomoci tohoto taháku test v první lavici za stálé přítomnosti vyučujícího tak, aby si ničeho nevšimnul. U kalkulačky funguje velice podobný princip - na její víko se nalepí pruh izolepy, do které se pak kružítkem vyryjí vzorečky. I tento způsob se mi mnohokrát vyplatil. V jednom internetovém obchodě špionážních potřeb dokonce prodávají kalkulačku s miniaturním vysílačem, ta je ale na průměrného studenta přece jen dost drahá.
Další typ je, že ten tahák bude napsaný písmem tak 12, 14 ANO!! Tak velký dáte ho totiž na nástěnku ve třídě (pokud máte pokud ne tak jste v háji) Jo a jak na něj: Prostě si ho napište třeba jako referát nedělejte ho moc barvený aby to nebylo nápadný a taky ho nedělejte když sedíte od nástěnky 10 metrů to byste potřebovali dalekohled a to byste potom učitelkám těžko vysvětlovali proč koukáte dalekohledem na nástěnku :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
SPAMY MAŽEME...